почеток контакт
Мени
 Новости
 Настани
 Форум
Игри
 Counter Strike
CS 1.6 Сервери

195.26.159.82:27015 MAX Public 1

195.26.159.82:27016 MAX Public 2

195.26.159.82:27017 MAX ADSL Only

195.26.159.82:27018 MAX Half-Life 1

195.26.159.86:27022 MAX DeathRun

195.26.159.86:27015 MAX Clan War 1

195.26.159.86:27016 MAX Clan War 2

195.26.159.86:27017 MAX Clan War 3

195.26.159.86:27018 MAX Clan War 4

195.26.159.86:27020
MAX Aim Maps

195.26.159.86:27021
MAX Headshot

195.26.159.90:27015 MAX GunGame 1

195.26.159.90:27016 MAX Inferno 24/7

195.26.159.90:27017 MAX Deathmatch

195.26.159.90:27018 MAX Zombie

195.26.159.94:27016
MAX AWP Maps

195.26.159.94:27015
MAX Dust2 24/7

195.26.159.94:27017
MAX CS MapsПростор за рекламирање  
Македонски Half-Life 1 сервер од Макс Арена
За сите љубители на една од најпопуларните и најиграните игри некогаш, од светски познатата компанија за производство на first-person игри Valve, Макс Арена ви овозможува еден Half-Life 1 DM сервер.
  повеќе ...
Продолжение на серијалот SimCity
EA Games го најави најновото продолжение на нивниот серијал кој го шокираше Светот, SimCity.
  повеќе ...
Гласина: Новиот iPhone со екран од 4,6 инчи?
Во последно време кружат гласини дека новиот модел на серијата смартфони од Apple, iPhone може да има ретина дисплеј со големина од 4,6 инчи односно 11,68 центиметри.
  повеќе ...
ENTiTY: Оsama, добредојде!
По пензионирањето на Влатко "CI@" Сековски, ENTiTY сега го заменија Кирил "kIRIL" Огненов со новиот играч Семих "Оsama" Камил.
  повеќе ...
 ENTiTY CI@ се откажува од CS
Со враќањето во Македонија, Влатко "CI@" Сековски им соопшти на своите соиграчи дека се откажа од гејмингот.
  повеќе ...
ENTiTY со историски успех на СП во Counter-Strike
Ни претставува задоволство да ви соопштиме дека Counter-Strike екипата ENTiTY од Македонија го имаше најголемиот успех во македонскиот електронски спорт со пласирање во осмина финалето на претстојното Светско Првентсво кое се одржа во Бусан, Јужна Кореја.
  повеќе ...
Google Chrome за првпат ја претекнува Mozilla Firefox
Google Chrome стана најшироко употребуваниот прелистувач на pc платформата за прв пат. Ова водство се зголеми со 4% поголема примена на Chrome отколку на Firefox.
  повеќе ...
Вонземјани во нашиот Сончев Систем?
Вонземска технологија во нашиот Сончев Систем? Погледнете го видеото.
  повеќе ...
Преглед на Battlefield 3
Во жанрот на модерните FPS игри, каде што основата е војната, производителите во последно време се натпреваруваат. Battlefield е ветеран во овој жанр на игри, познат по големите мапи кои нудат повеќе тактики, огромни уништувања и голем број на возила.
  повеќе ...
Facebook со нова „фарма“ на сервери.
Facebook го објави планот за градење на нова „фарма“ од сервери блиску Артичкиот круг. Серверите ќе се наоѓаат на 100 километри од Артичкиот круг, односно северна Шведска na простор од 27600 квадратни метри.
  повеќе ...
Google Business Photos
Новиот изум на Google, најавен уште од мај годинава, конечно станува реалност. Станува збор за Google Business Photos, сличен на Google Street view. Истата технологија која ги сликаше улиците на поголемите градови, сега доаѓа до малите бизниси.
  повеќе ...
GTA V: Новото продолжение на популарниот серијал.
Компанијата Rockstar Games ја најави новата GTA на нивниот сајт. Во прилог на најавата беше сликата со логото GTA и буквата 5 која беше опкружена во банер на кој пишуваше "five"
  повеќе ...

 IDIVIDI сервиси
додади во фаворити  рекламирај се на MaxArena.idividi.com.mk
  • http://maxarena.idividi.com.mk/fb/newcl120.asp